تلفن های تماس : 66036930-66085275-66037238-09195181008

راهنما کامل خرید دستگاه انژکتور شور

 

انژکتورشور چیست؟

دستگاه انژکتور شور همانطور که از نام آن مشخص می شود ، دستگاه انژکتور شور یا انژکتور شوی که از آن با عنوان دستگاه سوزن شور نیز نام برده می شود ، دستگاهی است جهت شستشوی ،  تست و سرویس انژکتور خودرو از آن استفاده می شود .

قبل از توضیح کامل در مورد نحوه کارکرد دستگاه انژکتور شور و بیان انواع گوناگون این دستگاه ، لازم است بگوییم انژکتور چیست؟

برخی از بهترین انژکتور شور ها

انژکتور شور

در واقع انژکتور قطعه ای در خودرو می باشد که به دلیل آلودگی هوا و مصرف سوخت مشکلاتی برای خودرو پیش می آید که برای رفع آن از انژکتور استفاده می شود. بنابراین این قطعه مهم بعد از 40 هزار کیلومتر باید شسته شود که این کار به وسیله انژکتور شور و یا انژکتور شوی انجام می شود. در واقع زمانی که قدرت موتور و شتاب آن کاهش پیدا کرد و یا موتور دچار ریپ زدن شد و همچنین چراغ چک خودرو روشن می شود نشانه به وجود آمدن مشکل برای انژکتور می باشد که باید آن را تمیز کرد.

این دستگاه همراه با مایع شستشویی که دارد انژکتور را به خوبی تمیز می کند اما برای بهتر تمیز شدن آن باید انژکتور از هر دو طرف شسته شود. در واقع نحوه استفاده از مایع شستشو این محصول به گونه ای است که در ابتدا از سمت ورودی آن به مدت 10 دقیقه و مرحله بعد به صورت برعکس 10 دقیقه و به صورت مجدد از سمت ورودی به مدت 10 دقیقه شسته شود.

علاوه بر شستشو بهتر است که صافی بنزین تعویض گردد و بعد از هر شستشو اورینگ های انژکتور عوض شود و بهتر است از اورینگ های مرغوب استفاده شود تا در صورت تماس با بنزین دچار مشکل و خرابی نگردد.

انواع انژکتور شور

این دستگاه انواع مختلفی دارد و در چندین مدل در بازار موجود می باشد که انواع انژکتور شور عبارت است از:

این دستگاه به 4 نوع دستگاه انژکتور شور 4 سیلندر، 6 سیلندر، درجا و اولتراسونیک تقسیم می شوند که با توجه به نوع سوزن انژکتور از انواع انژکتور شور استفاده می شود.

شرکت یگانه صنعت نیز با فروش انواع تجهیزات تعمیرگاهی و انواع انژکتور شور و خدمات پس از فروش این محصولات در اختیار مشتریان عزیز می باشد که برای دریافت لیست قیمت این محصولات می توانید با مشاوران متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

شرکت یگانه صنعت با دارا بودن سابقه چندین ساله جز یکی از بهترین تامین کننده های انواع تجهیزات تعمیرگاهی می باشد که با خیال راحت می توانید این محصولات را تهیه نمایید.

امروزه با وجود افزایش آلودگی هوا و افزایش میزان مصرف سوخت تولید کنندگان بیشتر از سیستم های انژکتوری استفاده می نمایند. که به مرور زمان این انژکتور ها کثیف شده و بازدهی آن کاهش می یاید بنابراین یگانه صنعت با ارائه انواع دستگاه ها و کاربرد انژکتور شور کمک بزرگی در تهیه این دستگاه می نماید.

خرید انژکتور شور

برای خرید انژکتور شور دستگاه های زیادی در انواع و اقسام مختلف وجود دارند که هر کدام در قیمت ها و انواع مختلف در بازار موجود می باشند که برای خرید آن می توانید به فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر این دستگاه ها مراجعه کرده و به صورت حضوری آن را تهیه نمایید.

همچنین در صورت تمایل فروشگاه های اینترنتی زیادی وجود دارند که می توانید با سفارش دستگاه مورد نظر خود آن را در اسرع وقت تحویل بگیرد و خرید انژکتور شور خود را انجام دهید.

از نکات مهم در خرید انژکتور شور کیفیت این دستگاه ها است و برای اطمینان از کیفیت آن بهتر است که از مراکز معتبر خریداری شود.

انژکتورشور نگار خودرو

انژکتور شور نگار خودرو

کاربرد انژکتور شور

در واقع کاربرد انژکتور شور با وجود برنامه های مختلف شستشو و داشتن سیستم اولتراسونیک می تواند باعث شستشوی انژکتور ها شود. در اصطلاح عامیانه به این محصول دستگاه سوزن شور و یا انژکتور شوی نیز گفته می شود که در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد.

در واقع استفاده از این دستگاه سبب بهبود عملکرد و افزایش توان و قدرت خودرو می گردد. از دیگر مزایای این دستگاه می توان به استارت خوردن راحت خودرو، کاهش آلاینده های خروجی و کمک به آلوده نشدن هوا، کاهش مصرف سوخت، روان و نرم شدن موتور خودرو، افزایش طول عمر موتور خودرو، رسوب زدایی کامل سوزن انژکتور ها اشاره کرد.

پس کاربرد انژکتور شور علاوه بر تمیز کردن انژکتور خودرو سبب افزایش طول عمر موتور خودرو می گردد و سبب کاهش آلودگی هوا و محیط زیست نیز می گردد پس با مصرف درست و به موقع از این دستگاه هم می توان به سلامت خودرو و هم به محیط زیست کمک بسیاری کرد و در مصرف سوخت صرفه جویی نمود.

در واقع این دستگاه ها از قطعات مختلفی تشکیل شده است که برای کار با این دستگاه بهتر است با قطعات مختلف آن آشنا شده تا بتوان با این دستگاه به راحتی کار کرد.

این قطعات عبارت هستند از:

برد هوشمند الکتریکی، مجموعه ای از کابل ها و اتصالات انژکتور، صفحه کلید کار با دستگاه که بسته به نوع آن می تواند همراه با نمایشگر ال سی دی باشد و یا به طور دیجیتال کار کند، استوانه های عمودی شستشو، ریل سوخت و شلنگ، درجه نشانگر فشار دستگاه، حمام اولتراسونیک، مواد شستشو انژکتور، مواد شستشو اولتراسونیک، شیر های ورودی و خروجی مواد، شیر تخلیه برقی و تست اهمی انژکتور و تست استپر موتور و سنسور اکسیژن در برخی از مدل ها. این قطعات ممکن است در برخی از مدل ها وجود داشته باشد و در برخی دیگر این قطعات موجود نباشد.

حال که با قطعات مختلف این دستگاه آشنا شدیم بهتر است که طرز کار با این دستگاه را نیز یاد بگیریم تا در صورت نیاز بتوان به راحتی با آن کار کرد.

برای این کار در مرحله اول باید سوزن انژکتور ها را باز کرده و بعد از آن دستگاه را به برق وصل کرد. در صورتی که سوزن های جدا شده خیلی کثیف باشند باید مواد شستشوی اولتراسینک را در درون حوض مخصوص آن ریخته و با روشن کردن سیستم مورد نظر سوزن ها را در درون آن ریخته و درپوش آن را می بندیم و بعد از گذشت 10 دقیقه سوزن انژکتور ها از هرگونه کثیفی و آلودگی پاک می شود.

بعد از اتمام کار سوزن ها را از دستگاه برداشته و دوباره با مقداری بنزین آن را شستشو و با باد خشک می نماییم. بعد از تمیزی کامل سوزن ها نوبت به شستشوی انژکتور می رسد که با ریختن مواد شستشوی انژکتور در مخزن آن یکی از منو های مرتبط با بر اساس نوع انژکتور را روشن کرده و کلید استارت را می زنیم. بنابراین دستگاه طبق زمانی که برای آن مشخص نموده ایم شستشو را انجام می دهد.

آموزش کار با دستگاه انژکتور شور

در ویدیو بالا به طور کامل، آموزش کار با دستگاه انژکتور شور نگار خودرو توضیح داده شده است.

نکات مهم در هنگام کار با دستگاه انژکتور شور

  • هنگام استفاده از این دستگاه و روشن بودن آن از هرگونه ایجاد جرقه و یا آتش و همچنین از کشیدن سیگار جدا خودداری شود.
  • در هنگام شستشو در صورتی که مواد شوینده آن تیره شد بهتر است که مواد از طریق شیر تخلیه و یا قیف مکش آن خارج گردد و مواد شوینده جدید جایگزین آن گردد.
  • بهتر است که برای شستشو از مواد شوینده استاندارد استفاده کرد تا هم روند شستشو بهتر انجام شود و هم دستگاه دچار خرابی و مشکل نشود.
  • هنگام کار با دستگاه و استفاده از مواد شوینده بهتر است که از دستکش استفاده شود.
  • مواد شستشوی انژکتور هرگز نباید با مواد شستشوی مخصوص اولتراسونیک مخلوط و یا ترکیب شود.

با توجه به این موضوع که دستگاه انژکتور شور در انواع مختلفی موجود می باشد پس بهتر است با توجه به نوع انژکتور از این دستگاه ها استفاده شود. در صورتی که از یک دستگاه برای شستشوی انژکتور های مختلف استفاده می شود به طور مثال اگر خورویی 4 سیلندر و یا 6 سیلندر باشد را می توان که کار شستشو آن را با اضافه و یا کم کردن استوانه های شستشو انجام داد.

 

انژکتور شور های پرفروش یگانه صنعت

سایر مقالات یگانه بلاگ در مورد دستگاه انژکتور شور

مطالبی که در مورد دستگاه انژکتور شور باید بدانید

انژکتور چیست؟

انژکتور که برگرفته از کلمه لاتین injector به معنی پاشیدن با قدرت است، قطعه ای الکترو مغناطیسی است که در ورودی سیلندر خودرو که میزان سوخت مورد نیاز موتور خودرو را تنظیم کرده و با قدرت و شدت به سیلندر خودرو هدایت می کند .

در جوامع امروزی که مصرف سوخت های فسیلی نظیر بنزین و نیز آلایندگی ایجاد شده از سوختن مواد فسیلی ، شرکت های تولیدی خودرو را برآن داشت تا در تولید موتور خودرو به فکر مصرف بهینه و تنظیم شده مقدار سوخت و هوای مورد نیاز خودرو ( اکسیژن ) باشند .

از این رو وظیفه ی اصلی انژکتور ، تنظیم میزان سوخت ورودی به سیلندر موتور خودرو می باشد .

نخستین بار شرکت هایی همچون پونتیاک و شورلت برای اولین بار خودروهایی را طراحی کردند که سوخت رسانی به موتور خودرو از طریق انژکتور مکانیکی صورت می گرفت.

در همان سال ها شرکت کرایسلر با به کار گیری سیستم الکترونیکی تعدادی خودرو با فناوری انژکتور تولید کرد که بندیکس الکتروژکتور نامیده می شدند .

نحوه کارکرد انژکتور چگونه است ؟

معمولا در هر خودروی انژکتوری، به تعداد سیلندرهای خودرو، انژکتور وجود دارد و هر انژکتور عمل پاشش سوخت به یک سیلندر را بر عهده می گیرد.

انژکتور مستقیما از کامپیوتر خودرو یا همان ECU اطلاعات مورد نیاز خود که همان میزان سوخت مورد نیاز می باشد را دریافت می کند .

ECU خودرو با اطلاعاتی که از سنسورها دریافت کرده است ، زمان و مقدار پاشش سوخت را مشخص و برای انژکتور ارسال می کند . انژکتور طبق دستورات و اطلاعات دریافت شده از  ECU، مقدار سوخت مورد نظر را در زمان معین شده ای ، به داخل سیلندر خودرو پاشش می کند .

اهمیت بکارگیری دستگاه انژکتور شور

انژکتور نیز مانند هر قطعه دیگری در خودرو پس از مدتی کار کردن ، کارکرد مناسب خود را از دست می دهد . بطوری که در سیستم سوخت رسانی خودرو مشکل ایجاد می شود که در این صورت انژکتور نیاز به تعمیر و سرویس دارد.

دلیل خطای ایجاد شده در نحوه عملکرد انژکتور ، وجود ذرات ناخالصی است که در اغلب سوخت های خودرو حتی در سوخت هایی با کیفیت بالا نیز موجود است .

این ذرات به مرور زمان به اجزای سیستم سوخت رسانی به ویژه انژکتور نفوذ کرده و باعث  تشکیل رسوب می شوند که وجود همین رسوب ها دلیلی خواهند بود که انژکتور نتواند کارایی مناسب خود را داشته باشد .

عدم کارایی مناسب انژکتور یعنی این که انژکتور نمی تواند سوخت را به میزان مورد نیاز و با زاویه صحیح و در زمان مناسب به داخل سیلندر پاشش کند .

در این اینجاست که به اهمیت استفاده از انژکتورشور پی خواهیم برد .

با توجه به قیمت بالای انژکتور بهترین راه حل این مشکل تعمیر و سرویس به موقع آن است که توسط دستگاه انژکتور شور میتوان آن را تمیز کرد و مجدد از آن استفاده نمود .

با استفاده از انژکتور شور می توان عملکرد انژکتور را بررسی کرد و از کارکرد صحیح آن اطمینان حاصل کرد .

همچنین شستشوی و از بین بردن رسوب های زیاد و سنگین نیز توسط دستگاه انژکتور شور انجام می پذیرد.

چگونگی نحوه کار با دستگاه انژکتور شور

شستشو انژکتور ها به چند روش انجام می شود که یکی از آن روش ها بدین صورت است که بدون باز کردن انژکتور ، شستشوی آن انجام می شود که مزایای این روش عدم نیاز به تنظیم مجدد انژکتور ها ، شستشوی داخل سیلندر و سوپاپ ها نیز می باشد .

البته گفتنی است که این روش ضررهایی را به دنبال دارد .

بالا بودن درجه حرارت موتور در هنگام شستشو و عدم بررسی مجدد عملکرد صحیح انژکتور ، از مضرات این روش می باشند .

در همان ابتدا ، سوزن های انژکتور را باز کرده و کابل برق انژکتور شور را به برق متصل کنید. مواد مخصوص شستشو را داخل محل تعیین شده ی آن ریخته و سوزن ها را در آنجا قرار داده و درب دستگاه را ببندید و دستگاه را روشن کنید .

چند دقیقه منتظر بمانید تا دستگاه انژکتور شور،  عمل شستشو را انجام داده و سوزن ها را از وجود ناخالصی ها و رسوبات تشکیل شده بر روی آن ها ، تمیز کند . بعد از اتمام شستشو ، سوزن ها را بیرون آورده و دستگاه را خاموش کنید . سپس سوزن ها را به بنزین آغشته کنید در انتها با باد خشک نمایید.

در هنگام استفاده از دستگاه انژکتور شور ، باید به نکات ایمنی زیر بسیار توجه شود :

_  هنگام استفاده از دستگاه  انژکتور شور از نزدیک کردن حرارت به دستگاه و یا از کشیدن سیگار پرهیز کنید

_  برای استفاده از سوزن شور های بزرگ سایز ، از تبدیل مناسب آن استفاده کنید .

_ از مواد شستشو دهنده با کیفیت استفاده کنید .

_  بین مواد شستشوی التراسونیک با مواد انژکتور فرق وجود دارد . این دو را با هم ترکیب نکنید .

_ زمان تعویض مواد های شستشو دهنده  هنگامی است که که رنگ آن ها  از حالت اولیه به رنگ کدر و تیره تغییر رنگ می دهند . در چنین شرایطی از طریق شیر خروج موجود بر روی دستگاه انژکتور شور ، مواد مصرف شده و تیره رنگ را از دستگاه خارج کنید .

_ در هنگام کار با انژکتور شور ، از دستکش مناسب و ایمن استفاده کنید.

انواع دستگاه انژکتورشور

دستگاه های انژکتور شور در مدلهای نام برده شده در ذیل ، موجود می باشند :

– دستگاه انژکتور شور 4 سیلندر ( دستگاه انژکتور شور 4 کانال )

– دستگاه انژکتور شور 6 سیلندر ( انژکتور شور 6 کانال )

– دستگاه انژکتور شور 8 سیلندر ( انژکتور شور 8 کانال )

-دستگاه انژکتورشور روکار یا انژکتورشور درجا

– دستگاه انژکتورشور اولتراسونیک

در اینجا لازم است به این نکته اشاره شود که مدل انژکتور شور 6 سیلندر یا همان انژکتور شور 6 کانال ، از رایج ترین و پرکاربردترین مدل های دستگاه انژکتور شور می باشد که در اکثر مراکز خدمات خودرویی از آن استفاده می شود .

اجزای تشکیل دهنده ی یک انژکتور شور

اجزای اصلی و تشکیل دهنده بیشتر دستگاه انژکتورشور ها شامل قطعات زیر می باشد :

_کابل ها و اتصالات دستگاه

_نمایشگر دستگاه به همراه صفحه کلید آن

_نمایشگر فشار دستگاه و پمپ بنزین

_اولتراسونیک

_موارد مخصوص شستشو انژکتور

_شیرهای ورود و تخلیه مواد شستشو

_تست سنسور اکسیژن و استپر موتور

_محفظه سیلندر های انژکتورشور

_میله یا ریل سوخت

یگانه صنعت تهران این دستگاه را در کوتاه ترین زمان و با کیفیت مناسب در اسرع وقت به دست شما می رساند.

آشنایی با دستگاه انژکتور شور

با پیشرفته تر شدن موتور خودروها سیستم کالبراتوری خودرو ها جای خود را به سیستم سوخت رسانی انژکتور ها شده است و با توجه به اینکه انژکتور ها وارد سیستم سوخت رسانی خودرو ها شدند نیاز به تمیز کردن آنها وجود دارد.

به همین منظور شرکت یگانه صنعت تهران اقدام به ارائه این دستگاه با بهترین کیفیت می کند.

با این دستگاه می توانیم انژکتور را به آن وصل کنیم و تست کنیم همچنین با ظرفی که برای آن وجود دارد می توانیم انژکتور را داخل آن شستشو دهیم.

همچنین این دستگاه قابلیت این را دارد که بدون اینکه انژکتور را از ماشین باز کنیم آن را شستشو دهیم.

Call Now Buttonتماس بگیرید
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت